Організаторів HashFlare заарештовано.Чи можливо повернути гроші?

Технології розширили ризики шахрайства. Тому, перш ніж довіряти свої гроші іноземній компанії, слід провести глибокий аналіз  та збір довідкової інформації. Це дасть Вам змогу зберегти свої активи, а не намагатися повернути їх за допомогою судових процесів.

У листопаді 2022 року під час спільної операції Бюро з кіберзлочинності Національної кримінальної поліції Естонії та Федерального бюро розслідування США (ФБР) було затримано засновників проєкту HashFlare Сергія Потапенка та Івана Туригіна. Правоохоронні органи Естонії та США підозрюють, що ці люди шахрайським шляхом завдали шкоди інвесторам і відмили більш ніж півмільярда доларів. І дійсно,масштаб їх злочинної схеми не може не вражати.

У спільній операції брали участь понад 100 поліцейських, з них 15 федеральних агентів зі США.  Як встановлено слідством, Потапенко і Туригін пропонували клієнтам контракти, які нібито давали змогу орендувати частину обладнання для майнінгу в обмін на видобуту криптовалюту. Для довідки – майнінг – це процес використання комп’ютерних потужностей для генерації криптовалюти, з метою отримання прибутку.

Спільники заманювали інвесторів неправдивими заявами про можливості майнінгу, але розплачувалися з ранніми інвесторами грошима тих, хто інвестував пізніше. Вони намагалися приховати свої нечесні доходи в естонській нерухомості, розкішних автомобілях і банківських рахунках.

Фабула обвинувачення.

З 2015 року Іван Туригін і Сергій Потапенко просували сервіс хмарного майнінгу HashFlare.io, який був запущений їх естонською компанією HashCoins OU. Протягом усього свого існування HashFlare.io пропонував широкому загалу інвесторів 5 типів контрактів для майнінгу: SHA-256 (біткоїн), ETHASH (ефіріум), Scrypt, DASH і ZCASH. На сайті HashFlare у своїх особистих кабінетах клієнти могли спостерігати певну кількість криптовалюти, яка нібито була отримана в результаті майнінгу.

 

У період з 2015 по 2019 рік, клієнти  майже з усього світу уклали контракти з HashFlare на суму понад 550 мільйонів доларів. Можна впевнено заявити, що це одна з найбільших справ про шахрайство як у Європі так і в США.

Обвинувальний акт винесло велике журі присяжних Західного округу Вашингтона 27 жовтня 2022 р. Згідно з матеріалами обвинувального акта, (з матеріалами можна ознайомитися тут) контракти HashFlare були шахрайськими. У компанії HashFlare не було обладнання для видобутку криптовалюти, про яке вона заявляла на своєму корпоративному сайті.

Коли інвестори хотіли вивести свої доходи від майнінгу, компанія не завжди давала виводити видобуту криптовалюту, як обіцялося на сайті HashFlare. Натомість вона відмовляла одним інвесторам у виведенні коштів, а з іншими розраховувалася, використовуючи криптовалюту, придбану на відкритому ринку. Остаточно HashFlare припинила свою діяльність у 2019 році.

У 2017 р. Туригін, Потапенко та інші афілійовані з ними особи запустили новий проєкт Polybius, рекламуючи продаж токенів PLBT. Покупцям токенів PLBT пропонувалося дивіденди в розмірі 20% від прибутку, отриманого від цифрового банку Polybius. Під час ICO було зібрано близько 31 мільйона доларів, які мали бути використані для створення цифрового банку. Слідство стверджує, що замість використання виручених коштів для створення цифрового банку, Туригін і Потапенко використовували більшу частину виручки в особистих цілях.

 

 

 

Всього жертви шахрайства переказали компаніям Потапенка і Туригіна понад 575 мільйонів доларів. Імовірно, доходи від шахрайства відмивалися через купівлю нерухомості через підставні компанії. Влада США та Естонії працює над тим, щоб заарештувати ці активи і не допустити подальшого  їх відчуження.

 

Потапенка і Туригіна також обвинувачують у змові з метою відмивання злочинних доходів із використанням підставних компаній і фіктивних контрактів. У схемі з відмивання грошей фігурують щонайменше 75 об’єктів нерухомості, шість автомобілів класу люкс, криптовалютні гаманці та обладнання для видобутку криптовалюти. У разі визнання Потапенка і Туригіна  винними їм загрожує покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.

*Примітка. Обвинувальний акт – це всього лише підозра. Усі обвинувачені вважаються невинними, поки їхню провину не буде доведено судом.

Пошук жертв у процесі розслідування справи HashFlare.

Згідно із законами США, ФБР зобов’язане виявляти жертв злочинів і надавати їм інформаційну допомогу щодо прав на компенсацію шкоди коштом винних осіб та/або арештованого майна.

Нам також буде цікавою інформація про українських жертв шахрайських схем, запущених Іваном Туригіним і Сергієм Потапенком через компанії:

  • HashCoins
  • HashFlare.io
  • Polybius.

Особи, які вважають себе жертвами вказаних шахрайських проектів, можуть зв’язатися з нами. Можливо, що надана інформація буде корисна органам розслідування і допоможе ідентифікувати Вас як жертву злочину.

Вас ошукали шахраї - псевдо-брокери форексу?
Обнулили рахунок, не виводять гроші, вимагають сплатити "комісії" та "податки" за можливість виведення коштів?
Звертайтеся до нас за допомогою у поверненні через процедуру чарджбек.
ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ
Наші контакти:
Україна, м. Київ, вул. Черняховського, 29
+38 (098) 694-08-07
+38 (098) 588-38-38
info@chargeback-ukraine.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.