Шахраї під маскою НБУ, ДПС та Мінфіну

Факти шахрайства з боку компаній, що обіцяють “повернути клієнтські гроші на Форекс”, останнім часом помітно почастішали. Про це можна знайти достатньо інформації в інтернеті. Такі компанії найчастіше не мають реєстрації або вказують вигадані дані. Вся листування ведеться в Інтернеті під різними іменами, справжність яких перевірити неможливо. У разі чого знайти винних і притягнути їх до відповідальності важко. Сьогодні інтернет забитий рекламою компаній з Росії, що гарантують повернення коштів, втрачених в результаті взаємодії з форекс-брокерами. При чому псевдоюристи обіцяють повернути не тільки ті кошти, які були спрямовані на рахунки шахрайських проектів за допомогою карт, а навіть і за біткойн-транзакції, які майже неможливо скасувати чи відкликати. Сурогатні правозахисники використовують різні схеми роботи з населенням України. Як правило, вони вимагають оплатити свої послуги авансом – у розмірі 20-30% від суми передбачуваного повернення (чим більше сума – тим нижче відсоток). В абсолютних цифрах передоплата може становити орієнтовно від 25 до 85 тисяч рублів.

Отримавши аванс, посередники пояснюють клієнту, яку заяву необхідно подати в банк (як правило, воно стандартно: містить твердження, що заявнику не була надана послуга). Людина подає заяву, в банк, але подальший розгляд не призводить до бажаного результату. Форекс брокери в ході чарджбек-диспуту надають докази факту надання послуги та законності своїх дій. Далі “Захисники” розводять руками, запевняючи, що зробили все можливе: мовляв, просто не пощастило. Клієнт залишається ні з чим. Після цього людина розуміє, що її знову обдурили. Але притягнути таких фахівців до відповідальності неможливо. Формально вони надали послуги про які йшлося в договорі. Звісно, договір складений таким чином, що неможливо повернути внесену передоплату. Примітно, що такі «юристи» воліють не взаємодіяти з клієнтами особисто. Все спілкування та обмін документами відбуваються онлайн. Іноді вони кажуть щось на кшталт: приїжджайте, але офіс у нас знаходиться у Саратові.

А нещодавно з’явилися шахраї, які пропонували повернути кошти з рахунків іноземних форекс-брокерів за допомогою методики, погодженою з НБУ, Державною фіскальною службою та Міністерством фінансів.

Ось їх сайт.

 

 

 

Наші партнери направили запит НБУ, Мінфіну та ДПС України з проханням підтвердити чи спростувати інформацію.

Відповідь від НБУ не забарилася:

 

 

 

То ж будьте пильні при спілкуванні з такими шахраями-спеціалістами. А ми тим часом чекаємо на відповідь Мінфіну та ДПС України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.