У Молдові заарештовано співробітників форекс компанії

Влада Молдови провела операцію, в ході якої викрила мережу шахраїв, що діяли на валютному ринку форекс. В результаті операції спецслужби затримали 24 особи. Наразі слідчі працюють над тим, щоб висунути затриманим звинувачення у відмиванні грошей. Операція з викриття шахрайства проводилася спільно антикорупційними прокурорами та співробітниками Національного антикорупційного бюро. У рамках операції служби провели десятки обшуків за місцями, де здійснювала свою діяльність злочинна мережа.
Жертвами зловмисників стали сотні людей з Молдови, України та Казахстану. Шахраї змогли виманити у своїх жертв приблизно 1,5 мільйона євро. Багато людей, спокусившись на перспективу швидкого заробітку, вносили на депозити до сотень тисяч євро.

За даними правоохоронців, мережа шахраїв діяла протягом останніх двох років. Вони створили компанію на Кіпрі з представництвом у Кишиневі (Молдова). Підозрювані зв’язувалися з жертвами, представляючись представниками молдовської дочірньої компанії, яка працює на російському фінансовому ринку. Вони пропонували консультаційні послуги, обіцяючи прибуткові інвестиції, в тому числі на ринку Форекс. Коли інвестори дізнавалися про шахрайський характер інвестиційної схеми, шахраї одразу закривали усі канали зв’язку. Вони навіть змінювали номери телефонів та припиняли роботу  платформ.

Поліція відстежила фінансовий слід мережі через банківські рахунки на Кіпрі, у Великобританії та Південній Кореї. Шахраї також намагалися приховати джерело походження коштів під час своїх транзакцій. Вони ввозили гроші в Молдову “для виплати зарплат і податків”.

Хочемо нагадати, що подібні афери з інвестиціями на ринку форекс не є чимось новим і в Україні. Так нещодавно  українська поліція  порушила кримінальну справу проти організаторів шахрайської схеми  під назвою BTG Capital. Дізнавшись про це, шахраї швидко перейменували скомпроментований проект у Cauvo Capital і продовжують обманювати  через новий сайт. Шахраї з BTG Capital продовжують зв’язуватися з потенційними жертвами, але вже як представники Cauvo Capital. Кожна жертва мала власного опікуна-консультанта і спочатку досягала значних успіхів у своїх інвестиціях. Це заохочувало її  робити подальші поповнення депозиту. Потім ситуація змінювалася – консультанти  пропонували своїм жертвам  збиткові операції  що призводило до обнулення рахунку. На цьому  співробітництво з представниками компанії Cauvo Capital припинялося, а гроші зникали.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.