Шахраї з BTG Capital перетворилися на Cauvo Capital

Форекс шахраї не сіють і не жнуть, а тільки довірливих трейдерів ждуть.

В Україні тисячі людей втрачають гроші через шахрайство інвестиційних компаній. У цій статті ми зупинимося на форекс брокері Cauvo Capital (Кауво Капітал). У ній ви не знайдете жодного доброго слова про цю компанію, оскільки це не форекс брокер, а міжнародна шахрайська організація, створена з метою привласнення грошей трейдерів під виглядом форекс торгівлі. Це компанія, яка заслуговує на перше місце в чорному списку. Сподіваємося, що прочитавши цю статтю ви не станете жертвою Cauvo Capital.

 Ключові особливості проекту

Cauvo Capital позиціонує себе як міжнародний постачальник інвестиційних послуг, лояльний як до професійних трейдерів, так і до новачків.
Сайт: cauvocapital.com
Рік заснування: 2022
Мови: Англійська, російська, французька, італійська, японська, китайська, хорватська, угорська, німецька, португальська, іспанська, турецька, румунська, азербайджанська, арабська, тайська, латиська.
Способи поповнення депозиту: Банківська карта, криптовалюта.
Мінімальний депозит: $500
Типи активів: Криптовалюти, індекси, сировинні товари, акції

Для того щоб зареєструватися у цього брокера, достатньо перейти на сторінку реєстрації, де вам буде запропоновано ввести своє ім’я, адресу електронної пошти, номер телефону і пароль. Вас також попросять прийняти Умови та положення і підтвердити, що вам більше 18 років. Після цього вам буде доступна торгова платформа, де ви зможете почати втрачати свої гроші.

Cauvo Capital пропонує своїм клієнтам такі пакети рахунків:

Новачок:Мінімальний депозит становить $500
Базовий: Мінімальний депозит становить $5,000
Трейдер:Мінімальний депозит становить $20 000
Преміум:Мінімальний депозит становить $50 000
Premium Pro: Мінімальний депозит становить $100 000
Інвестор: Мінімальний депозит становить $250 000

Перевірка на спеціалізованому whois-сервісі показала, що сайт cauvocapital.com було зареєстровано 13 жовтня 2022 року. Уже за цією ознакою  помітно, що брокерська компанія працює недавно і не може бути названа надійною.

Питання легітимності в Україні

Згідно з легендою, Cauvo Capital (Кауво Капітал) – це бренд, керований компанією Cauvo Brokerage Mauritius LTD. Компанія розповідає про роботу в суворому регуляторному середовищі, що дає змогу забезпечити високу прозорість для клієнтів. На сайтіговориться, що діяльність компанії регулюється Комісією з фінансових послуг (FSC) Маврикію і навіть вказано номер ліцензії. Ми перевірили базу даних FSC Маврикіяі виявили, що в списку регулятора дійсно є компанія під назвою Cauvo Brokerage Mauritius LTD. Проблема цієї компанії полягає в тому, що в базі даних регулятора відсутнє посилання на доменне ім’я сайту компанії. Саме тому ми не можемо бути впевнені, що це та сама брокерська компанія, яку ми зараз розглядаємо. Але, навіть якщо цей брокер дійсно має ліцензію FSC Маврикія ця ліцензія не дає жодної гарантії збереження грошей і правового захисту для трейдерів з України.

 

У будь-якому разі, це не той брокер, якому можна довіряти – адже він не потрудився отримати ліцензію в жодній країні, звідки він залучає клієнтів.

У кожній країні є свій місцевий фінансовий регулятор, який контролює дотримання правил надання брокерських послуг. Кожен із цих регуляторів видає ліцензії брокерам за умови, що вони відповідають певним вимогам місцевого законодавства. Винятком із цього правила є діяльність брокерів, регульованих європейським наглядом – вони можуть пропонувати свої послуги в усіх країнах-членах ЄС.

 

Звісно, ніхто не забороняє вам відкрити рахунок у брокера, ліцензованого, наприклад, на Сейшельських островах або Маврикії, однак це загрожує певними неприємностями. Що ви робитимете у ситуації, коли вам знадобиться подати скаргу, коли брокер відмовляється вивести гроші, посилаючись на свої правила нерідною для вас мовою?

На сайті CauvoCapital пропонує своїм клієнтам інтелектуальну платформу, яка нібито здатна обробляти торгові ордери. Платформа доступна в різних версіях – десктопній і у вигляді мобільного додатку. Однак, коли ми протестували платформу, то виявили, що це доволі базове програмне забезпечення з дуже невеликою кількістю функціональних можливостей. Потренуватися без ризику на торговельній платформі тут теж не вдасться, оскільки демо-рахунок відсутній.

Шахрая повісять, а на його місце-ще вісім.

Як виявилося, Cauvo Capital це наступник форекс афери під назвою BTGCapital, яка почала дурити трейдерів починаючи з 2021 року. BTGCapital пропонував те ж саме, що і його наступник Cauvo Capital– Заробіток за допомогою “програмного забезпечення для автоматичної торгівлі”. Однак,у 2022 році. після численних скарг, BTGCapital потрапляє до чорного списку українського фінансового регулятора – Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). На своєму офіційному сайті НКЦПФР розмістив інформацію про сумнівний проект BTGCapital що несе загрозу втрати капіталу для інвесторів з України.

 

 

Після цих попереджень і появи негативних відгуків в інтернеті шахраї з BTGCapital мімікрували під інший бренд- Cauvo Capital. При переході  на  сайт за старим посиланням відбувається переадресація на оновлений сайт CauvoCapital.

Кримінальна справа в Україні

Наприкінці квітня 2023 р. щодо організаторів проєкту BTGCapital в Україні порушено кримінальну справу за ст. 190 ч.2 КК України (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому).

КАРТИНКА

Так слідством  встановлено, що злочинна група, яка стоїть за сайтом btg-capital.com, ошукувала своїх жертв через мережу колл-центрів. Так звані фінансові консультанти спонукали своїх жертв вносити гроші на поповнення депозиту для участі у біржовій торгівлі. Гроші проходили через еквайрингові  термінали торгово-сервісних точок: socagava Dnipro, onlinesmm Dnipro, topup Dnipro та інших. Внаслідок шахрайських дій інвестори втрачали свої кошти.

Як працює шахрайство CauvoCapital?

Шахраї з CauvoCapital імітують реальну торгівлю, щоб спонукати своїх користувачів внести якомога більше коштів. Шахраї роблять ставки на великі початкові депозити. Вони використовують різні методи переконання, щоб змусити трейдера вкласти якомога більше грошей. Трейдер отримує доступ до платформи, яка налаштована для відображення фальшивих прибутків, а в процесі так званої торгівлі шахраї підштовхують трейдера вкладати все більше і більше. Спочатку трейдер не розуміє, що його гроші використовуються зовсім не для торгівлі, а для задоволення матеріальних потреб форекс шахраїв. Злочинці є експертами у видаванні себе за експертів біржової торгівлі. Вони  розігрують перед клієнтом театральні вистави за участю “аналітиків”, “фінансистів”, “керівників фінансових департаментів”. Для початку  демонструють “профітну торгівлю”  з метою виманити побільше грошей. Можуть навіть дати вивести “для проби” відносно невелику суму, щоб людина перейнялася довірою, а потім почала  “інвестувати” по-серйозному.

Відгуки

Ми намагалися зробити оцінку CauvoCapital об’єктивною і незалежною, тому крім офіційних попереджень влади вивчили й відгуки реальних клієнтів.

 

 

Не довіряйте позитивним відгукам про Cauvo Capital, які ви можете побачити в Інтернеті. Вони платять різним сайтам за поліпшення своєї репутації в Інтернеті шляхом розміщення позитивних відгуків про них.

 

Чи можливо повернути гроші з Cauvo Capital?

На це питанння можливо відповісти лише після огляду  ваших банківських виписок, де зафіксовані перекази (транзакції) з поповнення рахунку (депозиту) трейдера. Якщо виявиться, що рахунок поповнювався через інтернет-еквайринг з використанням банківської карти, то можна розраховувати на повернення грошей через чарджбек диспут. Часто шахраї з Cauvo Capital спрямовують своїх потенційних жертв на поповнення депозиту  з  використанням криптовалюти. Як показує наш досвід, такий метод поповнення не  дозволяє  використувати чарджбек в якості механізму повернення коштів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.