В Ізраїлі викрито виробників шахрайського форекс софту

Ізраїльська поліція провела рейд в офісі компанії AirSoft у місті Рамат Ган, що займається розробкою програмного забезпечення для форекса та гемблінга. Це програмне забезпечення використовують злочинні угруповання для обману інвесторів на форекс-ринку. Співробітники Лахав 433 (відділу поліції, відомого в народі як “ізраїльське ФБР”), провели рейд в офісах компанії AirSoft, заарештували шістьох підозрюваних і затримали кілька десятків людей для допиту. Слідством встановлено, що співробітники компанії створювали програми для обману інвесторів на ринку форекс. Жертви, які використовували програму, отримували логін і пароль для входу і перегляду свого  інвестиційного портфелю, не підозрюючи, що розробники програмного забезпечення, які сидять у висотних офісах у центрі Ізраїлю, контролюють усі виставлені ордери. Але коли ошуканий трейдер хоче вивести свої гроші, виявляється що такої можливості не існує. Серед постраждалих від шахрайської програми – громадяни Сербії, України, Грузії, Німеччини, Іспанії, а також Ізраїлю. 

До розслідування були залучені співробітники ізраїльського Управління із заборони відмивання грошей і фінансування тероризму, Податкового управління Ізраїлю і Баварського підрозділу кібервійськ німецької поліції, які прибули до Ізраїлю для участі в рейдах.

Під час перевірки з’ясувалося, що більшість затриманих осіб були молоді люди, які не мали кримінального минулого і, найімовірніше, намагалися заробити легкі гроші. На затриманих чекав великий сюрприз: коли вони прибули в офіси о 9 ранку, готові до чергового звичайного робочого дня, їх зустріли поліцейські з обшуком. Після обшуку було заарештовано генерального директора. Поліцейські зігнали підозрюваних співробітників компанії в одне місце, щоб вони не чіпали комп’ютери, побоюючись, що хтось із них зітре докази шахрайської діяльності. Підозрюваним висунули обвинувачення в мировому суді Рішон-Леціона. Головний комісар Дуді Кац, який очолює національний підрозділ по боротьбі з кіберзлочинністю “Лахав 433”, заявив: “Нарешті нам вдалося зупинити хвилю інвестиційного шахрайства. Ця операція проводилася в міжнародному масштабі в колаборації з німецькими поліцейськими силами”.

Адвокати Шей Рода і Урі Голдман, які супроводжували підозрюваних на допитах, заявили: “Наші клієнти заперечують будь-яку причетність до шахрайства. Ми впевнені, що в процесі розслідування зможемо надати необхідні докази слідству”.

Компанія AirSoft давно перебувала в центрі уваги правоохоронців у зв’язку з діяльністю зі сприяння шахрайству. З 2015 року генеральним директором AirSoft є ізраїльтянин Шай Бенхаму. За даними видання Finance Magnates, AirSoft – це компанія-розробник фінтеху, що пропонує можливості торгівлі криптовалютами, форексом і CFD для онлайн-брокерів. Поряд з платформами PandaTS і Sirix, AirSoft користується великою популярністю серед шахраїв, таких як Кауво капітал (Cauvo Capital) і БТГ капітал (BTG Capital), про яких ми писали раніше. Останнім часом ці шахраї помічені в просуванні своїх послуг на території Польщі та Казахстану.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.