Шахрайство на оренді житла та гуманітарних виплатах

Шахраї завжди першими пристосовуються до нових реалій. Під час дії військового стану он-лайн шахраї стали ще більш  активними і почали вигадувати нові способи обману.

Найбільш поширеною схемою є збір коштів на допомогу переселенцям, військовим, постраждалим та іншим. Навіть, кожні 100 гривень, направлені ошуканими громадянами збагачують шахраїв.

Користуючись нагодою, шахраї пропонують оренду житла у безпечному місці за привабливу ціну. Дуже часто це трапляється на найбільш популярних майданчиках, – OLX, DOM.RIA тощо. Зловмисники створюють ажіотаж серед бажаючих орендувати житло вимушених переселенців, збирають передоплату ще до огляду помешкання. Знов таки, сума втрат невелика і як правило, потерпілі не звертаються до поліції.

Також, приваблює шахраїв і бажання людей отримати різного роду допомогу. Цинічно заманюють виплатами від ООН, Червоного хреста, ЄС, Дія, Є-Допомога та багато інших. Для цього використовують сайти-двійники, смс- повідомлення, посилання через соціальні мережі, електронні листи, рекламу та розсилку у месенджерах.

Користуючись бажанням українців наблизити перемогу, шахраї оголошують збір коштів на військові потреби.

З кожним днем ошуканих громадян стає все більше і більше, а кіберзлочинність продовжує паразитувати на  довірі людей на фоні війни.  В той же час, збір коштів  повинен супроводжуватись жорстким громадським контролем, щоб мінімізувати можливості для шахрайства та зловживань.

Як убезпечити себе від шахраїв? 

-Найголовніше це рівний емоційний стан. “Ранок вечора мудріший”. Не поспішайте переходити за посиланням в смс повідомленні.

-Не перераховуйте кошти одразу після того, як побачили оголошення про допомогу або оренду житла.

-Не вводьте дані своїх банківських карток, що містять усі реквізити.

-Перевіряйте усю можливу інформацію (номер телефону, номер банківської карти, адресу сайту та інше) – Гугл пошук допоможе.

Також, користуйтесь сайтом кіберполіції для перевірки підозрілих осіб.

І найголовніше, не лінуйтеся попсувати життя тим хто зловживає довірою громадян.

Що робити якщо ви перерахували кошти шахраям?

– Зафіксуйте усе листування, скріншоти сторінки, смс повідомлення, номери телефонів, карток, зробіть виписку банку, чек про оплату і все що може стати у нагоді.

– Зателефонуйте у свій банк та банк шахрая (ми допоможемо вам визначити банк шахрая). Якщо кошти вам не повернуть, то як мінімум заблокують карту шахрая.

– Зверніться до адміністрації сайту для блокування постів чи сторінок підозрілої особи – зверніться до правоохоронних органів.

Розуміємо, що ви можете стикатися зі складнощами на кожному етапі по зупиненню шахраїв.

Телефонуйте за номером +38098 588 3838 за отриманням консультації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.