Чарджбек. Як це працює

Чи може банк відізвати картковий платіж, якщо споживач не отримав товар або послугу? Або цей товар чи послуга виявилися неякісними? Чому в одному випадку чарджбек виявляється вдалим, а в іншому ні ? У цій статті давайте розберемося, як влаштований чарджбек і як він працює.

Чарджбек
Дослівно “chargeback “перекладається з англійської мови як”повернення платежу”. Не знайомі з банківською термінологією деякі люди думають, що чарджбек — це здатність банку повернути будь-який платіж на прохання клієнта. Насправді це не так: банк-емітент, який випустив картку, не повертає гроші. Чарджбек-це процедура оскарження платежу, яку запускає банк з ініціативи власника банківської карти.Банк-еквайр, який отримав оплату на стороні продавця, може прийняти чарджбек і повернути гроші покупцеві. Також він може і відхилити чарджбек.

КОЛИ МОЖЛИВИЙ ЧАРДЖБЕК?
Банк не стане ініціювати чарджбек, якщо ви повідомили код з СМС шахраям, дозволили користуватися карткою іншій особі або переказали кошти за товари або послуги на карту іншої особи. Подібні проблеми доведеться вирішувати самостійно з отримувачем коштів або.

ЧАРДЖБЕК МОЖЛИВИЙ У ТАКИХ ВИПАДКАХ
-ви заплатили за товар чи послугу банківською картою, але їх не отримали;
-ви заплатили за товар чи послугу банківською картою, але вони виявились неякісними;
-ви повернули товар продавцю, але гне отримали відшкодування на карту;
-у вас з карти списалася сума, яка відмінна від вартості замовлення;
-оплата списалася двічі, або декілька разів;
-ви не підтверджували платіж.
В останньому випадку можна повернути гроші, якщо інтернет-магазин при оплаті не просив код смс з банку.

ЯК ІНІЦІЮВАТИ ЧАРДЖБЕК
Потрібно знати номер транзакції, суму і дату її здійснення. Далі-потрібно правильно скласти і сформудювати заяву за встановленою формою, в якій зазначити код причини скасування транзакції. При цьому банк попросить у вас деталі та підтверджуючі документи: чек, номер трекінгу доставки, скріншоти оплаченого замовлення з інтернет-магазину продавця та листування з ним.

Банк може прийняти заяву, але відмовити в ініціюванні чарджбеку, якщо вважатиме вашу претензію необгрунтованою. Коли банк-емітент переконався, що претензії обґрунтовані — він відправляє заяву і документи в платіжну систему (Visa або MasterCard), і платіжна система блокує суму спірного платежу у банку-еквайєра.

В ПОДАЛЬШОМУ Є 3 ВАРІАНТИ РОЗВИТКУ ПОДІЙ
-Еквайр прийме чарджбек, гроші відразу повернуться на карту.
-Еквайр не відповість на чарджбек — через 30-45 днів суперечка автоматично закриється на користь власника карти, гроші повернуться на його карту.
-Еквайр відхилить чарджбек і виставить зустрічну операцію — репрезентмент. Тоді заблокована сума повернеться еквайру.
У третьому випадку банк-емітент може зібрати додаткові підтвердження і повторно запросити чарджбек (це називається “pre-arbitration” в MasterCard або “arbitration chargeback” В Visa). Якщо еквайр знову не погодиться на повернення, власник карти може продовжити спір в арбітражі платіжної системи. Після цього арбітраж платіжної системи ухвалює фінальне рішення.

СКІЛЬКИ ТРИВАЄ ЦЕЙ ПРОЦЕС?
У більшості випадків ініціювати чарджбек можна протягом 120 днів з моменту оплати, або дати передбачуваного отримання товару чи послуги. Банк-еквайр може погодитися або відхилити претензію власника карти протягом 30 днів для операцій по карті Visa і 45 днів по карті MasterCard. У разі відмови у банку-еквайра є ще 45 днів на повторний чарджбек. Якщо справа переходить в арбітраж, вирішення спору може затягнутися ще на кілька місяців.

Вас ошукали шахраї - псевдо-брокери форексу?
Обнулили рахунок, не виводять гроші, вимагають сплатити "комісії" та "податки" за можливість виведення коштів?
Звертайтеся до нас за допомогою у поверненні через процедуру чарджбек.
ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ
Наші контакти:
Україна, м. Київ, вул. Черняховського, 29
+38 (098) 694-08-07
+38 (098) 588-38-38
info@chargeback-ukraine.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.